Stały wzrost cen energii oraz troska o środowisko naturalne podkreślają konieczność pilnego obniżenia strat energii i redukcji emisji. Energooszczędne rozwiązania stanowią więc rdzeń strategii Saint-Gobain i ISOVER, jako światowego lidera w produkcji izolacji. Izolacje Techniczne ISOVER to zrównoważone rozwiązania zapewniające ochronę cieplną, przeciwpożarową i akustyczną, zaprojektowaną specjalnie do zastosowań HVAC, przemysłowych.

Bardzo modnym w ostatnim czasie jest hasło ?efektywność? w wielu dziedzinach życia. Efektywnie staramy się żyć, pracować a nawet odpoczywać. Dotyczy to również branży przemysłowej, a w szczególności stosowanych izolacji. Ale czy czasem nie mylimy właśnie tego słowa efektywny z efektownym? Czy stosując produkty o parametrach znacznie przewyższające wymagania izolowanej instalacji zawsze zwiększamy jej efektywność energetyczną?

ISOVER rozumie charakter i wyzwania stawiane przez projekty izolacji przemysłowych. Razem z naszymi specjalistami, możesz znaleźć odpowiednie rozwiązania przynoszące korzyści Twoim Klientom na każdym etapie projektu. Nasze długie doświadczenie, usługi i narzędzia w połączeniu z certyfikowaną gamą produktów pomogą zoptymalizować projekty systemów izolacji pod względem kosztów i wydajności.

Dzięki inżynieryjnemu oprogramowaniu ISOVER TechCalc, EcoTECH pomagamy w doborze najbardziej efektywnych rozwiązań dla Inwestora pomagając w redukcji kosztów zużycia energii.

W temat izolacji przemysłowych podczas IV Konferencji Naukowo – Technicznej Heat not Lost wprowadzi nas Łukasz Mędrecki ? Kierownik Sprzedaży Izolacji Przemysłowych Isover. Od 11 lat pracownik Isover, członek międzynarodowej grupy pracującej nad efektywnym projektowaniem izolacji przemysłowych w strukturach Saint-Gobain, odpowiada za rozwój izolacji przemysłowych Isover w Polsce.