Prezentujemy sylwetkę prelegenta, który jako pierwszy wygłosi prelekcję podczas IV Konferencji Naukowo – Technicznej Heat not Lost. Marek Sutkowski, absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, doktor nauk technicznych, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zespołów prądotwórczych i kogeneracyjnych. W latach 2006-2016 zatrudniony w dziale rozwoju systemów energetycznych firmy Wärtsilä. Od 2016 zatrudniony w firmie Horus-Energia i odpowiedzialny za rozwój oraz wdrożenia innowacyjnych produktów związanych z zespołami prądotwórczymi i kogeneracyjnymi.

Firma Horus-Energia posiada wieloletnie doświadczenie w dostawie i obsłudze serwisowej wysokosprawnych układów kogeneracyjnych. Zamówienia są realizowane kompleksowo i już na etapie projektowania uwzględniane są czynniki wpływające na zwiększanie niezawodności oraz pewności działania układów kogeneracyjnych firmy Horus-Energia. Zastosowane innowacyjne i nowatorskie rozwiązania ułatwiają codzienną eksploatację, optymalizują sprawność oraz pozwalają zminimalizować czas potrzebny na wykonanie przeglądów serwisowych. Specjalnie przygotowany program przeglądów pozwala zminimalizować efekt starzenia urządzeń i utrzymać jak najwyższą sprawność przez cały okres eksploatacji urządzeń.

Podczas swojej prelekcji dr Marek Sutkowski przybliży Państwu zagadnienie układów wysokosprawnej kogeneracji – rozwiązań techniczne zapewniających niezawodną i stabilną pracę.