Brak wykwalifikowanej kadry niesie za sobą niebagatelne konsekwencje. Przekonują się o tym przedstawiciele wielu branż. Niestety, niemożność radzenia sobie z tym wyzwaniem, nie tylko prowadzi do zahamowania rozwoju danej jednostki, ale przede wszystkim skutkuje globalnym załamaniem gospodarki. Ma też swoje następstwa w zepsuciu rynku, co objawia się we wciąż rosnących oczekiwaniach kandydatów po jednej stronie, oraz oszustwami w obrębie firm podwykonawczych względem swojej kadry po stronie przeciwnej.

A przecież istnieją sposoby zarówno podnoszenia kwalifikacji, jak i przygotowania kompletnego nowych kadr i „ubrania” pracowników w odpowiednie uprawnienia. Pracy w branży przemysłowej jest tak wiele, że warto świadomie budować pozycję swej firmy.

O świadomym inwestowaniu w rozwój jednostki, jaką jest pracownik opowie Zuzanna Bieńkowska reprezentująca STE Global Protection. Absolwentka Zarządzania, karierę zawodową rozpoczęła 20 lat temu. Działalnością edukacyjną i wsparciem firm w zakresie zapewnienia wykwalifikowanej kadry zajmuje się od 2011 roku. Założyciel i wspólnik STE Global Protection, ośrodka szkoleniowo-egzaminacyjnego z siedzibą w Opolu, prowadzącego programy rekrutacyjno-szkoleniowe dla branży przemysłowej. Od 2014 związana z Europejską Federacją Stowarzyszeń Izolacyjnych FESI, gdzie od trzech edycji współtworzy zespół organizatorów  Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych.